Doğum günleri 4

AYIN YİRMİ ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Siz çok sempatik, hassas ve anlayışlı bir kişisiniz. Pratik bir zekaya sahip olmanız, toplum içinde aranan biri olmanızı sağlıyor. 5 sayınız (fizik bedeniniz) sayesinde, her türlü fiziksel bozukluğu teşhis etmede büyük bir yeteneğiniz mevcut. Bu nedenle hemşire ya da doktor olarak büyük başarıya sahip olabilirsiniz, ancak pratisyen hekimliği seçmeli ve cerrah olmamalısınız. Çünkü içinde bulunduğunuz sayı parçalayıp yok etmektense, tespit edip tedavi etmeye yöneliktir. Teknik ve pratik (uygulamaya yönelik) yeteneğiniz sizin kimya, hukuk ve borsacılıkla ilgilenmenize fırsat tanımaktadır. Sanat dallarından her hangi birinde başarılı olamayacak kadar pratiksiniz. Kendinize güveniniz tamdır,  popülersiniz ve sosyal bağlantılar kurmaktan hoşlanırsınız. Her tür koşulu en iyi derecede değerlendirerek hayattan alabileceğinizin en fazlasını alırsınız. Her yükün altına girebilirsiniz ve iyi bir dost olursunuz.

AYIN YİRMİ DÖRDÜNCÜ GÜNÜ

Bu doğum gününe sahip birisi olarak kendinizi devamlı aktif tutmalısınız yoksa harcayamayacağınız kadar çok enerjiniz olur. Aşk hayatınızda bir tek kişiye yoğunlaşmalı ve kısa süreli maceralar peşinde koşmamalısınız. İş hayatından emekli olmayı planlamamalısınız. Bunun yerine genişlemeye ve yayılmaya devam etmelisiniz. Sanata, müziğe ve heykele seyirci olarak merakınız var ve sahne sanatlarını izleme merakınız bulunmaktadır. Tabiat olarak maddiyatta garantici bir yapıya sahipsiniz. Bankacı, tasarımcı ya da tüccar olarak mali başarı elde edebilirsiniz. Pratiksiniz fakat pek fazla hayal kurmazsınız. Dış etkenler sizi çok az etkiler. Zamanın ve paranın değerini bilirsiniz. Çok evcil bir yapınız ve fedakarlığın getirdiği bir gururunuz var. Neşenizi ve kederinizi abartma eğilimindesiniz. Depresyon, kıskançlık ve endişeden uzak durun. Başkalarının hayatlarını gözlemleyerek sizin için gerekli olan dersleri alabilirsiniz.

AYIN YİRMİ BEŞİNCİ GÜNÜ

Kehanette bulunabilen ve hakikatleri anında anlayabilen bir kişisiniz. Bilinmeyene karşı güçlü bir eğiliminiz var. Gerçek duygularınızı sakladığınız için çoğu zaman yanlış anlaşılırsınız. Resim, heykel, ağaç oymacılığı ve benzeri sabır gerektiren hobilerde yeteneğiniz var. Yaptığınız her sanat eserini kolayca pazarlayabilirsiniz. Aynı zamanda profesyonellik ve uzmanlaşma gerektiren konu ve mesleklerde de başarılı olabilirsiniz. Siyasete atılabilir, kendinizi toplumun kalkınmasına hizmet eden yönüyle meşgul edebilirsiniz. Kararsızlığa yatkınlığınız var ve eğer bunun üstesinden gelmezseniz ilişkilerinizde bu nedenle sıkıntı çekeceksiniz. Bir konuya yoğunlaşmayı öğrenmelisiniz. Zihninizi meditasyona alıştırmalı, kararsızlıktan, kendi değerinizi hafife almaktan, melankoliden uzak durmalısınız. Kolayca tesir altında kalabilen mizacınız zayıf noktanızı oluşturur. Her zaman “dik ve dar yolu” tercih etmelisiniz çünkü bu sayının titreşimlerinde “doğru yol” dan sapmaya karşı bir eğilim vardır(2+5=7). Bu günde doğanlar, bir yandan ahlak dersleri verirken öte yandan fazlasıyla özgür yaşamaya eğilimlidirler. İdealist ve ümit dolu bir kişisiniz ancak tembelliğe düşmemelisiniz.

AYIN YİRMİ YEDİNCİ GÜNÜ

Bu “3 boyutlu” numaralardan birisidir(2+7=9). Diğer dokuzlardan daha çok maddiyatçıdır. Bu numara güçlü bir evlilik titreşimine sahiptir ama diğer dokuzların aksine bu dokuzlarda evlilik nadiren hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Güçlü, katı ve ani değişikliklere kapalısınız. Doğal bir lidersiniz ve başkasının emri altında çalışmamalısınız. İyi bir avukat ve diplomat olabilirsiniz. Ayrıca başarılı bir maliyeci ve müfettiş olma imkanınız da var. Davranışlarınız hakkında hesap vermekten pek hoşlanmazsınız. Sevdiklerinize bağlısınız ve evcil bir yapınız var. Uyumlu ve sanatsalsınız. Plastik sanatlarda ürün ortaya koyabilirsiniz. Edebi yeteneğiniz ve manevi eğilimleriniz var. Doğu felsefesine yatkınsınız. Yaşam tarzınızda herkese örnek olmanız gerekmektedir.

AYIN YİRMİ SEKİZİNCİ GÜNÜ

Bu bütün birler içinde en çekici olanıdır. Güçlü bir iradeye sahip, katı ve inatçısınız. Karizmanız sayesinde gerektiğinde bütün gelenekleri yıkma gücünüz var. Birlikteliğiniz gelenekselden uzak ama her zaman sizin ideallerinize uygun olmalıdır. Doğuştan idarecisiniz. Mimar, mühendis, öğretmen, eğitmen ya da avukat olarak başarılı olabilirsiniz. Hırslarınız için büyük fedakarlıklar yapabilirsiniz. Tembelliğe yönelmemelisiniz çünkü bir süre sonra hayal kurma ve küçük şeylerle vakit öldürmek gibi, üstün yeteneklerinizi öldürecek şeylere sapabilirsiniz. Hayatınız ile ilgili her şeyi abartma eğilimindesiniz. Bu nedenle kendinizi pek çok hayal kırıklığına sürüklüyorsunuz. Özgürlüğe aşıksınız ve sınırlamalar nedeniyle sıkıntı çekiyorsunuz. İdealleriniz gerçekleştiğinde çoğunlukla onlardan vazgeçersiniz. Ancak yine de yeni idealler peşinde koşmadan da duramazsınız.

AYIN YİRMİ DOKUZUNCU GÜNÜ

Ruhsal ve esin kaynağı bir kişisiniz (2+9=11). Büyük sonuçlar için liderlik etme yeteneğine sahipsiniz. İşçi sorunlarını halledebilir ve dini ayrılıkları giderebilirsiniz. Kendinizden kaynaklanan güçle, kendinize ve başkalarına büyük gurur veya yıkım getirebilirsiniz. Her konuda aşırıya kaçarsınız. Sevgi ve muhakemede derin, depresif ya da neşeli olabilirsiniz. Sinirlerinizin sizi etkilememesi için bunları kontrol etmeniz gerekmektedir. Yuva sizin mutluluğunuz için gereklidir ancak her zaman beraber yaşanması kolay bir insan değilsiniz çünkü kendi hayallerinize dalar, özel ilişkilerinize fazlaca önem verir ve diğerlerinin rahatını sağlamayı unutabilirsiniz. Çok kişiliklisiniz ve kendinizi etkili ve dengeli tutabilmek için çaba sarf etmeniz gerekmektedir.

AYIN OTUZUNCU GÜNÜ

Yaşama sevinci ile dolup taşıyorsunuz. Biraz sinirli olmanıza rağmen hastalıklara karşı dirençlisiniz. Eğer hasta olursanız bununla baş edebilecek güce sahipsiniz. Sabit fikirli olmamaya dikkat etmeli ve astral yolculuk konuları ile ilgilenmelisiniz. Fikirlerinizde kararlısınız, beklentilerinizde ısrarcı bir tutumla haklı olduğunuzu düşünmektesiniz. Pek fazla bilgi birikimine sahip değilsiniz (daha fazlasını elde etmeye çalışmalısınız) fakat hayal gücünüz ve önsezileriniz çok kuvvetlidir. İyi bir arkadaşsınız, iyi bir öğretmen, yazar ya da kamu görevlisi olabilirsiniz. Her ne kadar geçici ilişkilere yönelseniz de köklü bir sadakat duygusuna sahipsiniz. İyi yönleriniz için takdir edilmekten hoşlanırsınız.

AYIN OTUZ BİRİNCİ GÜNÜ

Tıpkı ayın otuzuncu gününde doğanlarda olduğu gibi ruhsallığı hafife alma ya da görmezden gelme lüksünüz yoktur. Fikirleriniz her zaman mantıksal olmayabilir ve size hayal kırıklığı yaşatabilirler. Eğer hayatta başarılı olmayı istiyorsanız dördüncü çakraya ait olan güç ve uyumluluğu geliştirmelisiniz. İş hayatına yatkınlığınız var ama dekorasyon ya da yazarlık daha başarılı olacağınız alanlardır. Mükemmel bir kimyacı ya da simyacı olabilirsiniz çünkü kimyasal maddeleri ve ilaçları birbirine karıştırmakta ustasınız. Seyahat etmekten hoşlanırsınız. Yalnız yaşamayı tercih etmezsiniz. Erken evlenmelisiniz çünkü sorumluluk almanız, istikrar kazanabilmeniz için evlilik şarttır. Size yapılan iyilik de kötülüğü de asla unutmazsınız. Hukukun ve maliyenin gücünü öğrenmelisiniz çünkü bunlara dikkat etmeme eğiliminiz var

ANA SAYFA, BLOG YAZILARI

Doğum günleri 3

AYIN ON ALTINCI GÜNÜ

Genellikle sinirlisiniz ve bazen asabi olarak nitelendirilirsiniz. Kendi çıkarınıza yönelik ayarlamalar ve entrikalar düzenlemeye yatkınsınız. Bunların sonuçları yüzünden sıkıntı çekersiniz. Doğal olarak yedinin çekinikliğini taşımaktasınız ama altı yoluyla yuvaya ve sevgiye yönelirsiniz. Meslek olarak mantık ve analiz yeteneğinizi kullanabileceğiniz bir alan seçmeniz gerekir. Planlarınızın tartışılmasından hoşlanmazsınız. Ertelemeler yapmaya ve fazlasıyla kendinize dönük yaşamaya yatkınsınız. Sevgi istersiniz ama kendinizi sevdirmek için herhangi bir çaba harcamazsınız. Aile içinde uyum, huzur ve dengeyi bulamadıkça, korku ve güvensizliklerinizi aşamayacaksınız.

AYIN ON YEDİNCİ GÜNÜ

Yüksek amaçlara sahip, gururlu, fikirlerinize fazlasıyla bağlısınız ve nadiren başkalarına akıl danışırsınız. Genellikle eli açık ve cömert, dönem dönem ise cimri olup, paranızı ya biriktirir ya da etrafınıza saçarsınız. Bankacılık ve mali konularda mevcut en iyi titreşimlerden faydalanıyorsunuz (1+7=8). Bu itibarla başkalarının çıkarlarını ve işlerini mükemmel bir biçimde koruyabilirsiniz. Kendi işinizde yönetici konumunda olmalı fakat aynı zamanda emrinizde çalışanlaraa ve ortaklara sahip olmalısınız. Üzerinize aldığınızı işleri sonuna kadar takip eder ve bitirirsiniz. Büyük işleri üstlenmelisiniz ancak yine de ayrıntılarla ilgilenecek birileri yanınızda size destek olmalı, çünkü ayrıntılarla uğraşmaktan yorulabilirsiniz. Bu sayının son hanesi toprağa hükmeder. Bu nedenle tarım, madencilik ya da petrol işinde başarılı olabilirsiniz. Bilgiye karşı büyük bir isteğiniz var ve araştırmaktan hoşlanıyorsunuz. Yazdığınız takdirde seçeceğiniz tür kurgusal olmaktan daha çok teknik ya da tarihi araştırma olacaktır. Ruhsal konularda ikna olmak için kanıt istersiniz.

AYIN ONSEKİZİNCİ GÜNÜ

Bir hayli değişik faaliyet ve seyahat yaşayacaksınız. Size büyük umutlar bağlanacaktır çünkü size bağımsız 1 ve etkili 8 verilerek yayılımcı 9 sağlanmıştır. Bu nedenle kendinizi yaşlı ve yardıma muhtaçlara ya da hayır işleriyle ilgili gruplarda hizmet ederken bulabilirsiniz. Tavsiye almaktan hoşlanmazsınız ve nadiren tavsiyeye ihtiyaç duyarsınız. Kendinizi kanunlar, siyaset, din gibi iyi idare edilmesi gereken geniş alanlarda meşgul edebilirsiniz. İlk çabalarınız başarılı olmayabilir ama sonunda hedefinize ulaşırsınız. Biraz duygusal olsanız da (9 nedeniyle) güçlü bir zekanız var, mantık yürütmekten ve tartışmaktan hoşlanırsınız. 9’un ardındaki sorumlulukları hissederek maddi konulara hiçbir zaman yönelmezseniz hata edersiniz. Çünkü bütünün hayrına hizmet için de maddi güce sahip olmak gereklidir. Duygusal denge sağlanmadığında bu döngüdeki evlilikler ya da ilişkiler kolaylıkla bozulabilir ya da dağılabilir.

AYIN ON DOKUZUNCU GÜNÜ

Bu titreşim 1’den 9’a kadar bütün sayıların içerdiği alanı kapsar. Mantıklı, kararlı, sebatkar, pratik, sanatsal ve evrensele yöneliksiniz. Bağımsız olmalı, sınırlamalara boyun eğmemelisiniz. Yükseklerde uçabilir veya çöküntüye uğrarsınız. Bu hem hareketleriniz hem de duygularınız için geçerlidir. Geleneklere bağlı kalmanız ya da özel yaşamınızda yer vermeniz beklenmemelidir; ancak  içinde bulunduğunuz topluluğa da saygı duymalısınız. Kişisel hayatınızda pek çok düzenleme yapmanız istenebilir. Toplum içinde iyi bir konumda olmayı ister ve koşullarınızı yükseltmek için çalışırsınız. Yaşamınızda değişiklik ve çeşitliğe önem verirsiniz. Her zaman çevrenizde yeni düzenlemeler yaparsınız.

AYIN YİRMİNCİ GÜNÜ

En uyum sağlayacağınız çevre küçük iş çevreleri ile dostluk ve güven bulabileceğiniz ortamlardır. Geniş kapsamlı işlere kalkışmaz, fazla sorumluluk yüklenmeden başkaları ile çalışmayı tercih edersiniz. Mükemmel bir politikacı ya da din adamı olabilirsiniz. Fakat yine de, kalabalıklara hitap etmektense insanlara medya yolu ile seslenmeyi tercih edersiniz. Sempatik ve çekicisiniz. Büyük bir bilgi birikimi sağlayabilirsiniz ve iyi bir eğitim görmeniz gerekmektedir. Detayların önemli bir yer teşkil ettiği şirketler hukuku ya da mülk idaresi konuları ile ilgilenebilirsiniz. Ülkeniz ve yuvanıza, aileniz ve dostlarınıza çok bağlısınız. Yardım etmeği seversiniz ama tek  içinde müzikle uğraşabilirsiniz.

AYIN YİRMİ BİRİNCİ GÜNÜ

Çok güzel bir sese sahipsiniz. Her ne kadar topluluk önünde şarkı söylemek için gerekli eğitimi almada zorluklarla karşılaşsanız da, konuşma yeteneğinizle insanları kendinize hayran bırakacaksınız. Çekici, müziğe ve güzelliklere düşkün, sanat ve dans etmekten hoşlanan bir kişisiniz. Olaylar beklentileriniz doğrultusunda gelişmediğinde fazlasıyla sinirlisiniz. Kişilere ve olaylara karşı gösterdiğiniz ani tepkileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Sevginizi göstermede daha çok alıcı davranıyorsunuz ama sevginizi verdiğiniz varlıklara dair büyük bir gurur ve alakanız var. Bir hayat ortağından çok, iyi bir dostsunuz çünkü hayal gücünüz nedeniyle şüpheci bir kişiliğe sahipsiniz. Çok fazla düşünen birisi ya da hastalıklı, takıntılı bir insan olmamaya gayret etmelisiniz. Eğer pin kodu takviyeleriniz zihinsel ağırlıklı ise üçüncü çakranız sizi, kelimelerin önemli olduğu ilgi alanlarından kitaplara, yayımcılığa, gazeteciliğe ve editörlüğe yöneltecektir. Her türlü eğitim dalında başarılı olabilirsiniz.

AYIN YİRMİ İKİNCİ GÜNÜ

Nesnel(somut) ve öznel(soyut) dünyada geniş çapta işlevleriniz olacak. Bu ikisi arasındaki dengeyi korumaya çalışmalısınız. Diğer bütün üstün ve güçlü sayılar gibi 22 sinirli ve heyecanlıdır. Dengesini sağlayabilmek için dinlenmeye ve başkalarından uzaklaşmaya ihtiyaç duyar. Önsezileriniz çok kuvvetlidir ve ilk izleniminize her zaman güvenebilirsiniz. İdealleriniz ve onları geleneksel dünyevi sınırlar içinde tutma mecburiyetiniz genellikle birbiriyle çelişir. Her durumda sınırsız gücünüz var. Ama maddi boyutta insanlık yararına çalışmak gibi yüce bir misyona sahipsiniz ve bunun için de kişisel hırslarınıza ayıracak zamanınız olmamalıdır. Örnek vermek gerekirse büyük kapsamlı emlak işleri ile uğraştığınızda,  kendiniz bir toprak ağası olmaya çalışmamalısınız. İş hayatında bireysel yatırım riskine girmekten kaçınmalısınız. Eğer kaçınmazsanız sıkıntı çekeceğiniz kesindir. En büyük başarınız en üst seviyede kontrole sahip olacağınız form dünyasındadır. İdeallerinize uyum sağlayan her tür konuda başarılı olabilirsiniz. 22’de pek çok şair, mucit, üst düzey bürokrat ve müzisyen ile kendileri için şan şöhret kazanmaya çalışmadan topluluklara hitap edebilmiş olan kişiler vardır.

ANA SAYFA, BLOG YAZILARI