Doğum günleri 4

AYIN YİRMİ ÜÇÜNCÜ GÜNÜ

Siz çok sempatik, hassas ve anlayışlı bir kişisiniz. Pratik bir zekaya sahip olmanız, toplum içinde aranan biri olmanızı sağlıyor. 5 sayınız (fizik bedeniniz) sayesinde, her türlü fiziksel bozukluğu teşhis etmede büyük bir yeteneğiniz mevcut. Bu nedenle hemşire ya da doktor olarak büyük başarıya sahip olabilirsiniz, ancak pratisyen hekimliği seçmeli ve cerrah olmamalısınız. Çünkü içinde bulunduğunuz sayı parçalayıp yok etmektense, tespit edip tedavi etmeye yöneliktir. Teknik ve pratik (uygulamaya yönelik) yeteneğiniz sizin kimya, hukuk ve borsacılıkla ilgilenmenize fırsat tanımaktadır. Sanat dallarından her hangi birinde başarılı olamayacak kadar pratiksiniz. Kendinize güveniniz tamdır,  popülersiniz ve sosyal bağlantılar kurmaktan hoşlanırsınız. Her tür koşulu en iyi derecede değerlendirerek hayattan alabileceğinizin en fazlasını alırsınız. Her yükün altına girebilirsiniz ve iyi bir dost olursunuz.

AYIN YİRMİ DÖRDÜNCÜ GÜNÜ

Bu doğum gününe sahip birisi olarak kendinizi devamlı aktif tutmalısınız yoksa harcayamayacağınız kadar çok enerjiniz olur. Aşk hayatınızda bir tek kişiye yoğunlaşmalı ve kısa süreli maceralar peşinde koşmamalısınız. İş hayatından emekli olmayı planlamamalısınız. Bunun yerine genişlemeye ve yayılmaya devam etmelisiniz. Sanata, müziğe ve heykele seyirci olarak merakınız var ve sahne sanatlarını izleme merakınız bulunmaktadır. Tabiat olarak maddiyatta garantici bir yapıya sahipsiniz. Bankacı, tasarımcı ya da tüccar olarak mali başarı elde edebilirsiniz. Pratiksiniz fakat pek fazla hayal kurmazsınız. Dış etkenler sizi çok az etkiler. Zamanın ve paranın değerini bilirsiniz. Çok evcil bir yapınız ve fedakarlığın getirdiği bir gururunuz var. Neşenizi ve kederinizi abartma eğilimindesiniz. Depresyon, kıskançlık ve endişeden uzak durun. Başkalarının hayatlarını gözlemleyerek sizin için gerekli olan dersleri alabilirsiniz.

AYIN YİRMİ BEŞİNCİ GÜNÜ

Kehanette bulunabilen ve hakikatleri anında anlayabilen bir kişisiniz. Bilinmeyene karşı güçlü bir eğiliminiz var. Gerçek duygularınızı sakladığınız için çoğu zaman yanlış anlaşılırsınız. Resim, heykel, ağaç oymacılığı ve benzeri sabır gerektiren hobilerde yeteneğiniz var. Yaptığınız her sanat eserini kolayca pazarlayabilirsiniz. Aynı zamanda profesyonellik ve uzmanlaşma gerektiren konu ve mesleklerde de başarılı olabilirsiniz. Siyasete atılabilir, kendinizi toplumun kalkınmasına hizmet eden yönüyle meşgul edebilirsiniz. Kararsızlığa yatkınlığınız var ve eğer bunun üstesinden gelmezseniz ilişkilerinizde bu nedenle sıkıntı çekeceksiniz. Bir konuya yoğunlaşmayı öğrenmelisiniz. Zihninizi meditasyona alıştırmalı, kararsızlıktan, kendi değerinizi hafife almaktan, melankoliden uzak durmalısınız. Kolayca tesir altında kalabilen mizacınız zayıf noktanızı oluşturur. Her zaman “dik ve dar yolu” tercih etmelisiniz çünkü bu sayının titreşimlerinde “doğru yol” dan sapmaya karşı bir eğilim vardır(2+5=7). Bu günde doğanlar, bir yandan ahlak dersleri verirken öte yandan fazlasıyla özgür yaşamaya eğilimlidirler. İdealist ve ümit dolu bir kişisiniz ancak tembelliğe düşmemelisiniz.

AYIN YİRMİ YEDİNCİ GÜNÜ

Bu “3 boyutlu” numaralardan birisidir(2+7=9). Diğer dokuzlardan daha çok maddiyatçıdır. Bu numara güçlü bir evlilik titreşimine sahiptir ama diğer dokuzların aksine bu dokuzlarda evlilik nadiren hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Güçlü, katı ve ani değişikliklere kapalısınız. Doğal bir lidersiniz ve başkasının emri altında çalışmamalısınız. İyi bir avukat ve diplomat olabilirsiniz. Ayrıca başarılı bir maliyeci ve müfettiş olma imkanınız da var. Davranışlarınız hakkında hesap vermekten pek hoşlanmazsınız. Sevdiklerinize bağlısınız ve evcil bir yapınız var. Uyumlu ve sanatsalsınız. Plastik sanatlarda ürün ortaya koyabilirsiniz. Edebi yeteneğiniz ve manevi eğilimleriniz var. Doğu felsefesine yatkınsınız. Yaşam tarzınızda herkese örnek olmanız gerekmektedir.

AYIN YİRMİ SEKİZİNCİ GÜNÜ

Bu bütün birler içinde en çekici olanıdır. Güçlü bir iradeye sahip, katı ve inatçısınız. Karizmanız sayesinde gerektiğinde bütün gelenekleri yıkma gücünüz var. Birlikteliğiniz gelenekselden uzak ama her zaman sizin ideallerinize uygun olmalıdır. Doğuştan idarecisiniz. Mimar, mühendis, öğretmen, eğitmen ya da avukat olarak başarılı olabilirsiniz. Hırslarınız için büyük fedakarlıklar yapabilirsiniz. Tembelliğe yönelmemelisiniz çünkü bir süre sonra hayal kurma ve küçük şeylerle vakit öldürmek gibi, üstün yeteneklerinizi öldürecek şeylere sapabilirsiniz. Hayatınız ile ilgili her şeyi abartma eğilimindesiniz. Bu nedenle kendinizi pek çok hayal kırıklığına sürüklüyorsunuz. Özgürlüğe aşıksınız ve sınırlamalar nedeniyle sıkıntı çekiyorsunuz. İdealleriniz gerçekleştiğinde çoğunlukla onlardan vazgeçersiniz. Ancak yine de yeni idealler peşinde koşmadan da duramazsınız.

AYIN YİRMİ DOKUZUNCU GÜNÜ

Ruhsal ve esin kaynağı bir kişisiniz (2+9=11). Büyük sonuçlar için liderlik etme yeteneğine sahipsiniz. İşçi sorunlarını halledebilir ve dini ayrılıkları giderebilirsiniz. Kendinizden kaynaklanan güçle, kendinize ve başkalarına büyük gurur veya yıkım getirebilirsiniz. Her konuda aşırıya kaçarsınız. Sevgi ve muhakemede derin, depresif ya da neşeli olabilirsiniz. Sinirlerinizin sizi etkilememesi için bunları kontrol etmeniz gerekmektedir. Yuva sizin mutluluğunuz için gereklidir ancak her zaman beraber yaşanması kolay bir insan değilsiniz çünkü kendi hayallerinize dalar, özel ilişkilerinize fazlaca önem verir ve diğerlerinin rahatını sağlamayı unutabilirsiniz. Çok kişiliklisiniz ve kendinizi etkili ve dengeli tutabilmek için çaba sarf etmeniz gerekmektedir.

AYIN OTUZUNCU GÜNÜ

Yaşama sevinci ile dolup taşıyorsunuz. Biraz sinirli olmanıza rağmen hastalıklara karşı dirençlisiniz. Eğer hasta olursanız bununla baş edebilecek güce sahipsiniz. Sabit fikirli olmamaya dikkat etmeli ve astral yolculuk konuları ile ilgilenmelisiniz. Fikirlerinizde kararlısınız, beklentilerinizde ısrarcı bir tutumla haklı olduğunuzu düşünmektesiniz. Pek fazla bilgi birikimine sahip değilsiniz (daha fazlasını elde etmeye çalışmalısınız) fakat hayal gücünüz ve önsezileriniz çok kuvvetlidir. İyi bir arkadaşsınız, iyi bir öğretmen, yazar ya da kamu görevlisi olabilirsiniz. Her ne kadar geçici ilişkilere yönelseniz de köklü bir sadakat duygusuna sahipsiniz. İyi yönleriniz için takdir edilmekten hoşlanırsınız.

AYIN OTUZ BİRİNCİ GÜNÜ

Tıpkı ayın otuzuncu gününde doğanlarda olduğu gibi ruhsallığı hafife alma ya da görmezden gelme lüksünüz yoktur. Fikirleriniz her zaman mantıksal olmayabilir ve size hayal kırıklığı yaşatabilirler. Eğer hayatta başarılı olmayı istiyorsanız dördüncü çakraya ait olan güç ve uyumluluğu geliştirmelisiniz. İş hayatına yatkınlığınız var ama dekorasyon ya da yazarlık daha başarılı olacağınız alanlardır. Mükemmel bir kimyacı ya da simyacı olabilirsiniz çünkü kimyasal maddeleri ve ilaçları birbirine karıştırmakta ustasınız. Seyahat etmekten hoşlanırsınız. Yalnız yaşamayı tercih etmezsiniz. Erken evlenmelisiniz çünkü sorumluluk almanız, istikrar kazanabilmeniz için evlilik şarttır. Size yapılan iyilik de kötülüğü de asla unutmazsınız. Hukukun ve maliyenin gücünü öğrenmelisiniz çünkü bunlara dikkat etmeme eğiliminiz var